Taras z drewna

Jeśli już zamierzamy wybudować taras, powinniśmy uświadomić sobie następujący fakt, który często nie jest brany pod uwagę niestety – to właśnie drewno jest najlepszym materiałem na konstrukcje takie jak tarasy ogrodowe. Przede wszystkim już w fazie montażu docenimy ten materiał – montaż przebiega bardzo szybko, jeśli budujemy w całości drewniany taras i nie musimy układać dość kłopotliwych płytek ceramicznych. Przewaga drewna nad elementami ceramicznymi jest widoczna także w przypadku ewentualnego remontu tarasu – wymiana płytek jest bardzo kłopotliwa, wymaga wiele wysiłku i czasu.

W przypadku wymiany uszkodzonych desek tarasowych jest to w zasadzie chwila, zatem zdecydowanie taras z drewna góruje nad konstrukcjami z płytek ceramicznych. Kolejną istotną sprawą jest starzenie się tarasu. Taras wyłożony płytkami mimo regularnej pielęgnacji z czasem wygląda coraz gorzej – płytki pękają, tracą kolor i połysk, bardzo często wycierają się, zaś fugi pomiędzy nimi ulegają zabrudzeniu lub wykruszeniu.

Tymczasem drewniany taras egzotyczny nie tylko nie wymaga żadnej pielęgnacji, ale jeszcze z czasem wygląda nawet lepiej, bowiem drewno, ulegając naturalnemu patynowaniu, nabiera dość charakterystycznego srebrzystego połysku. Poza tym drewno jest materiałem budowlanym, który idealnie reaguje na zmiany temperatury – nie nagrzewa się zanadto latem, a jednocześnie zimą zatrzymuje ciepło, co na pewno przyczyni się do spędzenia wielu miłych chwil na tarasie, jeśli tylko jest on w całości zbudowany z drewna.