Ochrona trawnika

budowaPatrzenie, jak rośnie dom sprawia  dużo radości. Nie da się jednak ukryć, że powoduje to także sporo zniszczeń. Trudno wymagać od budowlańców wykonujących swoją pracę, żeby zwracali baczną uwagę na wszystko, co dzieje się wokół. Sama budowa, a w szczególności doprowadzanie konkretnych instalacji do budynku może bardzo łatwo zniszczyć ogród.
Każdy marzy o pięknym trawniku, na którym bezpiecznie będą mogły bawić się dzieci. Idealnie dla utrzymania takiego trawnika jest założyć go dopiero po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Tylko taka ochrona trawnika daje nam sto procent gwarancji, że będzie dobrze wyglądał i nie ulegnie zniszczeniu. Nikt nie będzie w nim kopał, stawiał na nim ciężkich wiader ani nie zachlapie go tynkiem podczas wykańczania elewacji.
W momencie budowy domu na  działce często jest już trawnik. Niektórzy decydują się na trawę z rolki i wtedy- aby doprowadzić instalacje do domu, wystarczy wyciąć odpowiednie fragmenty i tymczasowo przenieść w inne miejsce. Podobno nawet w przypadku zwykłego trawnika fachowcy mają swoje sposoby na jego ochronę. Ale można też zainwestować w tymczasowe płyty polietylenowe, które świetnie nadają się do zabezpieczenia nawierzchni. Możemy mieć pewność, że to rozwiązanie pozwoli całkowicie zapomnieć o tym problemie podczas budowy domku.